PRZED NAMI KONGRES WYZWAŃ ZDROWOTNYCH

data: środa, 18 styczeń 2017

Rozpoczęło się odliczanie przed II Kongresem Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC, 9-11 marca 2017 r.). Podczas pierwszych dwóch dni Kongresu zaplanowano 60 sesji panelowych, debat i prezentacji. W których udział weźmie 250 prelegentów i ok. 3 tys. gości. Ostatni z kongresowych dni to otwarty Śląski Dzień Zdrowia dla mieszkańców regionu.  16.01.2017 wybitni specjaliści, m.in. prezes ORL Jacek Kozakiewicz, zaangażowani w prace Rady Naukowej II Kongresu Wyzwań Zdrowotnych i tworzenie jego programu zapraszali na wybrane sesje.

Dr Jacek Kozakiewicz, prezes ORL w Katowicach zapraszał na sesję poświęconą dbałości o własne zdrowie. Jak tłumaczył, jednym z elementów tej dbałości jest przestrzeganie zaleceń lekarskich dotyczących terapii.

- Tymczasem obserwujemy zjawisko sygnalizowane przez aptekarzy, że pacjenci zamiast leków przepisanych przez lekarzy wykupują suplementy diety z mylnym przekonaniem, że kupili nawet lepszy specyfik od tego przepisanego na recepcie. Chcemy propagować opracowany przez śląskie izby - lekarską i aptekarską - dekalog racjonalnego wyboru wśród leków i suplementów kupowanych w aptece - powiedział dr Kozakiewicz.

II Kongres Wyzwań Zdrowotnych organizowany pod hasłem „znacznie więcej niż medycyna“ odbędzie się w dniach 9-11 marca 2017 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Kongres Wyzwań Zdrowotnych przygotowujemy, już po raz drugi, z myślą o wszystkich środowiskach, których aktywność przyczynia się do poprawy stanu zdrowa społeczeństwa - nie tylko z medycznego punktu widzenia, ale też w kontekście szeroko rozumianych działań zapobiegawczych, profilaktyki, edukacji, finansowania i organizacji świadczeń zdrowotnych oraz całej gospodarki - mówił podczas konferencji prasowej Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Kongres będzie miejscem wielu interdyscyplinarnych debat, między innymi z udziałem przedstawicieli różnych dziedzin medycyny, pielęgniarek i innych zawodów medycznych, polityków, menedżerów zarządzających placówkami medycznymi, pacjentów, prawników, ekspertów rynku medycznego, dostawców współpracujących z sektorem ochrony zdrowia.

Jak podkreślił Wojciech Kuśpik, Kongres Wyzwań Zdrowotnych, to - jak można sądzić - największe spotkanie w Polsce, podczas którego odbywa się tak szeroka, wielosektorowa i interdyscyplinarna debata dotycząca zdrowia.

Jednym z ważniejszych celów Kongresu Wyzwań Zdrowotnych jest budowanie szerokiego porozumienia umożliwiającego skuteczne podjęcie zawartych w nazwie wydarzenia wyzwań zdrowotnych XXI wieku - wynikających zarówno z epidemiologii poszczególnych chorób, jak i m.in.: demografii, ekonomii, uwarunkowań finansowych, politycznych oraz społecznych.

oprac.ATM

zdjęcia: PTWP