Żyj rozsądnie – dbaj o zdrowie jamy ustanej!

data: czwartek, 09 marzec 2017

20 marca po raz kolejny będzie obchodzony Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej, ustanowiony przez Światową Federację Dentystyczną (FDI). Tego dnia i tej okazji w siedzibie Naczelnej Izby Lekarskiej o godzinie 11.00 odbędzie się konferencja naukowa pt. „Żyj rozsądnie – dbaj o zdrowie jamy ustanej!”. Towarzyszyć jej będzie konferencja prasowa, która rozpocznie się o godz.: 12.30
Konferencja będzie doskonałą okazją do przedstawienia nowej definicji FDI zdrowia jamy ustnej i nowych badań dotyczących stanu zdrowia jamy ustnej, do dyskusji o czynnikach wpływających na występowanie choroby próchnicowej, programach edukacyjnych, schemacie postępowania w okresie przedszkolnym oraz wpływie witaminy D na leczenie stomatologiczne.
Informacje na temat spotkania dostępne są na stronie internetowej NIL.