Komunikat w związku z wprowadzeniem przez Śląski OW NFZ ujednoliconej numeracji recept lekarskich (dotyczy tzw. białych recept)

data: wtorek, 31 sierpień 2010

Komunikat nr 30/2010

dla lekarzy, świadczeniodawców i aptek

(dotyczy tzw. białych recept)

W nawiązaniu do licznych zapytań w sprawie wprowadzenia przez Śląski OW NFZ ujednoliconej numeracji recept informujemy, że realizacja recept oznaczonych symbolem „Rp.” (tzw. białych) wydrukowanych i wypisywanych na podstawie przydzielonych zakresów numerów odbywa się na dotychczasowych zasadach. Numery, w których  19 pozycja ma wartość „7” nie tracą ważności i można je wykorzystywać do wyczerpania zapasów. Przydzielanie zakresów numerów recept odbywa się na niezmienionych zasadach.

Jednocześnie przypominamy, że w każdej sytuacji kiedy nie ma możliwości wydrukowania recepty na podstawie elektronicznej karty ubezpieczenia zdrowotnego wydanej przez Śląski OW NFZ należy stosować wyżej wymienione druki recept.

(dodał Przemysław Skiba)